Kurban Bağış Prosedürü

Vakfımıza vekâlet vermek suretiyle bağışlayacağınız vacip, akika, adak, nafile ve şükür kurbanlarınız Vakfımız bünyesindeki maddi ve manevi sahada ilim tahsil eden ve Anadolu’nun ücra köşelerinden gelen ekonomik durumu zayıf, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin iaşesinde kullanılmaktadır.

 

Kurban bağışları, internet üzerinden kredi kartı ile online bağış şeklinde veya banka havale/eft kanalıyla olmak üzere iki türlü yapılabilmektedir. 

 

İnternet üzerinden kredi kartı ile online bağış şeklinde ödeme seçeneğinde bütün kredi kartları için taksitle ödeme imkanı vardır. 

 

İnternet üzerinden kurban bağışı için ödemenin yapılması esnasında, bağışı yapılan kurbanın türü (vacip, akika, adak, nafile, şükür vs.)  ilgili kutucuk işaretlenerek belirtilmektedir. Kurban kesim vekaleti internet üzerinden verilebilmektedir. 

 

Bağış talebi, sistem üzerinden alındığında bağış yapan kimsenin e-postasına ve cep telefonuna kurban kesim öncesi bilgilendirme mesajı ulaştırılmaktadır. 

 

Kesimi yapılacak büyükbaş yada küçükbaş hayvanlar, kurban edilme şartları gözönünde tutularak itina ile seçilmektedir.

 

Mesul vakıf yetkilisi nezaretinde; kurban edilecek hayvan, bağış yapan kimsenin vekaleti ile belirtilen hususta (vacip, akika, adak, nafile, şükür vs.),  hijyenik koşullara sahip Vakfımızın kurban kesim yerlerinde Dinimizin esaslarına göre kesilmektedir. 

 

Kesim sonrasında, kurbanın fotoğrafı ile birlikte kesimin nerede, ne zaman yapıldığı ve şükür namazının kılınabileceğini de belirten bilgilendirme mesajı bağış yapan kimsenin e-postasına ve cep telefonuna ulaştırılmaktadır.

 

Kesimi yapılan kurbanın bütün kısımları israf edilmeden ihtiyaç sahibi öğrencilerin iaşesinde doğrudan taze olarak kullanılmaktadır.

 

Kurban Bağışı Yapmak İçin Tıklayınız