Burs Sadakası Bağış Prosedürü

Süleymaniye  Vakfı  olarak yurtlarımızda ücretsiz hizmet verilmektedir. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerin bütün eğitim giderleri vakfımızca karşılanmaktadır.

 

Vakfımıza Bakanlar Kurulunun 22.07.2013 tarih ve 2013/5196 sayılı kararıyla vergi muafiyeti tanınmıştır.

 

Vakfımız faaliyetini icra edebilmek için burs, sadaka, zekât ve fitre de (bkz. Fıkıh bölümü) dâhil olmak üzere her türlü yardımı bağış olarak kabul etmektedir. 

 

Vakfımıza yapılan yardımlar ile toplanan bağışlar, vakıf senedinde de (bkz. Vakıf senedi) yazılı olduğu üzere öncelikle maddi ve manevi sahada ilim tahsil eden ve Anadolu’nun ücra köşelerinden gelen ekonomik durumu zayıf öğrencilerimizin eğitim giderlerini karşılamak üzere harcanmaktadır.

 

Vakfımıza ait Online Bağış sayfamızdan kredi kartınızla yapacağınız burs yardımlarınızı, sadaka veya zekât türlerini seçerek de yapabilirsiniz.

 

Kredi kartınız ile Online Bağış sayfamızdan yapacağınız belirlediğiniz miktarda bağışları, her ay düzenli (12 aya kadar) olarak otomatik bağış yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli bağış yaptığınız takdirde belirlediğiniz sürede her ay aynı tarihte ve belirlenen tutar kadar otomatik olarak kredi kartınızdan bağış işlemi gerçekleşecektir. Örneğin, düzenli bağış yapacak bir hayırsever 12 ay boyunca 25 TL bağış yapmak isteyince, her ay 25 TL kredi kartından bağış olarak gerçekleşecektir. Kredi kartı kullanım limiti bloke edilmemiş olmaktadır. Böylelikle toplamda 300 TL bağışı kredi kartından bir kerede değil de ayda 25 TL olarak gerçekleştirebilecektir. Online Bağış sayfamızdan yapacağınız bağışlarda tek seferlik bağış seçeneğini de seçebilirsiniz.

 

Yapacağınız online bağışa ilişkin belge belirteceğiniz e-posta adresine gönderilecektir.

 

Online bağış sayfamızdan kredi kartlarınızla yapacağınız bağış Garanti Bankası sistemi üzerinden gerçekleşecektir. Online bağış sistemimiz en üst seviyede güvenliklidir. Nitekim tüm güvenlik testlerinden başarıyla geçmiştir. Yapacağınız online bağışlar mahremiyet kapsamındadır. Vakfımıza yalnızca bağış yapan kişi isimleri verilmekte olup, kredi kartı bilgileri vakfımızda bulunmayacaktır.

 

Online bağış sayfamızdan burs olarak yapacağınız yardımlar, şartlı bağış olarak değerlendirilecek olup, bu kapsamda oluşturulacak fonda toplanacaktır. 

 

Oluşturulacak fondan düzenli olarak, vakfımızın burs yönetmeliği ve diğer mevzuat çerçevesinde tespit edilecek ihtiyaç sahibi öğrencilere burs yardımında bulunulacaktır. Vakfımız bünyesinde oluşturulan burs komisyonu objektif kriterler ile burs verilecek öğrencileri tespit edecektir.(bkz. Burs yönetmeliği)

 

Online bağış sayfamızdan burs olarak yapacağınız yardımlar, vakfımız burs komisyonunun tespit edeceği ihtiyaç sahibi öğrencilere, eğitimi boyunca harçlık, eğitim gideri, yol parası harcamalarına karşılık olmak üzere burs olarak ödenecektir. 

 

Burs ödemeleri doğrudan ihtiyaç sahibi öğrencilerin banka hesabına aktarılacak ve yasal mevzuata uygun olarak belgelendirilecektir.

 

Vakfımız online bağış yoluyla burs sistemi, veren el ve alan el arasında köprü vazifesi görecek olup, aynı zamanda medeniyetimizde var olan sadaka taşı vazifesi görecektir. Zira böylelikle sağ elin verdiğini sol el görmeyecek, yardıma muhtaç öğrencilerimiz rencide olmadan yardımlarına kavuşacaklardır.

 

Yaptığınız veya yapacağınız bağışlar ile ilgili her türlü husus da vakfımız yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Burs Bağışı Yapmak İçin Tıklayınız